Havuz Bakımı

Prestij Havuz’un bu yazısında kışın ve yazın açık alanlardaki havuz bakımı nasıl yapılır? Bireysel bakım yapılabilir mi? Bakım işleminde destek alınmalı mı?
Gibi farklı konuların cevaplarını aşağıdaki yazımızda öğrenebilirsiniz.

Havuz Bakımı ve Temizliği

Prestij Havuz İstanbul havuz bakımı ve temizliği bir çok insanın çeşitli amaçlarla yapmakta olduğu yüzmenin (bu çeşitten kastımız; spor, zayıflama, serinleme, vücudu şekillendirme, bronzlaşma vs..) gerekli bakım ve temizliği yapılmamış havuzlarda yapıldığı takdirde sağlık sorunlarına yol açtığını bilmeyen yoktur.

Sağlığına ve güvenliğine önem veren herkes yüzmek istediği takdirde önceden küçük bir araştırma yaparak en iyi havuz nerede bulunur, en temiz havuz nasıl anlaşılır gibi sorulara cevap ararlar. Bu yazımızda İstanbul havuzlarını örnek alalım, mesela İstanbul’da havuza girmek isteyenler zaten havuz mekanlarını iyi bilirler ancak bilmedikleri bir şey var ki o da; havuz bakım ve temizliğini, kısaca havuz hizmetlerini hangi firmaların yaptığıdır. İşte bu firmalardan biri de Prestij Havuz’dur.

Prestij Havuz’un verdiği üstün hizmetler sonucunda İstanbul’un tüm ilçelerindeki havuzları daha bakımlı ve bir o kadar cezbedicidir. Bu havuz suları günlük, haftalık ya da aylık olarak talebe bağlı olmak kaydıyla temizlenip Prestij Havuz tarafından bakımı yapılmaktadır.

Havuz Temizliğinin Önemi

Prestij Havuz İstanbul sadece yüzme havuz bakımı değil aynı zamanda çeşitli süslemeler, tadilat, aydınlatma, ısıtma ya da hazır havuz kurulumu gibi havuz hizmetlerine dair akla gelebilecek her türlü hizmeti vermektedir. İstanbul havuz bakımı yapılırken suyun pH ve klor dengesini sağlamak amacıyla Sağlık Bakanlığı’nın onay verdiği bir takım kimyasallar ile bazı analizler yapılmaktadır.

Prestij Havuz’un amacı havuzu kullanan kişileri bir takım virüsler ve mikroplardan yani hastalıklardan korumaktır. Fazlasıyla dikkat ve titizlik isteyen havuz bakımında gerekli önlemler alınmadığı takdirde havuz suları bir süre sonra birçok sağlık sorununu da beraberinde getirmektedir. Havuzlar, özellikle yaz aylarında daha çok gençler ve çocuklar tarafından kullanıldığından burada ailelere büyük görevler düşmektedir. Şöyle ki, çocukların kullanmak istediği havuzlar hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan kullanmamaları konusunda tembih etmekte büyük fayda vardır. Burada ilk önce havuzu işleten işletmeyi değil havuz bakımını yapan firma hakkında bir takım araştırmalar yapmaktır önemli olan. Çünkü yukarıda da dediğimiz gibi bazı havuzlar günlük, haftalık bazıları ise aylık olarak havuz bakımı ve temizliği yapılmaktadır. Her gün onlarca kişinin kullandığı yüzme havuzlarının günlük olarak temizliğinin yapıldığı yerler tercih edilmelidir.

Open chat
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Merhaba,
Bir sorunuz varsa çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.