Skimmerli Havuz

Bir çok betonarme ve liner kaplaması kullanılan havuzlarda su sathı ayırıcı olarak kullanılır. Çünkü bu tarz havuzlarda genellikle denge tankı inşaatına müsait değildir ve dolayısıyla da havuz taşma kanalı yapılmamaktadır. Uygun maliyetli ve daha hızlı bir havuz kurmak isteyenlerin de tercih sebebi olmaktadırlar. Skimmer sistemleri, denge deposunun kurulmasında sorun olan havuzlarda ya da su seviyesinin tam kapasiteden daha aşağıda olması istenen durumlarda kullanılmaktadır. Havuz skimmer sistemi, havuz vakum pompası ile su yüzeyi ayırıcı olarak da kullanılmaktadır.

Havuzların kirlenmemesi için kurulan havuz sistemleri arasında iki çeşit sistem mevcuttur. Bu sistemler taşmalı ve skimmer sistemleridir.

Skimmer sistemler havuzun kurulumuna, amacına ve yapısına uygun olarak kurulmalıdır. Havuz ekipmanlarının içinde sayılan skimmer sistemleri havuz içindebulunan yabancı maddeleri havuz filtresine ve skimmer sepetine doldurur. Daha çok kullanımı az olan havuzlarda tercih edilir. Bunun yanı sıra bakım, onarım ve kullanımı kolaydır. Denge tankına ihtiyacı olmadığı gibi dip emişlidir.

Havuz duvarına monte edilir. Duvardan su seviyesine uygun biçimde çalışmaktadır. Skimmer sistemler havuzda bulunan suyu havuz filtresine gönderir. Burada suyun temizlenerek havuza iletilmesi sağlanır ve böylece havuzdaki su sirkülasyonu sağlanmış olur. Skimmersistemi, emilen suyu direkt emiş kanalına gönderdiğinden ek olarak bir denge depolama ya da denge tankına ihtiyaç yoktur.

Skimmer Sistemli havuzlarda yapılması gereken bir takım işlemler bulunmaktadır. Öncelikle, skimmer kullanılması düşünülen havuzun su yükseltisi hesaplanmalı ve skimmer kodu ayarlanmalıdır. Skimmer kodu ayarlanırken dikkat edilmesi gereken önemli bir noktada havuzdaki su seviyesinin skimmerin orta seviyesini geçmemesi gerektiğidir.

Open chat
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Merhaba,
Bir sorunuz varsa çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.